Menu

Tatlı konuşalım...

MODA’DAN TATLI BİR HİKAYE

Kemal Usta Waffles’ın hikayesi, aslında nesilden nesile aktarılan bir mesleğin ve heyecanın hikayesidir. Kemal Usta Waffles markasına ismini veren Kemal Özelgil, ailesinden devraldığı pastacılık mesleğini özenle geliştirmiş ve dünyada ilk kez waffle’ı bir konsept olarak sunmuştur.

Meslek hayatına 1963 yılında başlayan Kemal Özelgil, waffle ile ilk kez 1964 yılında tanışmıştır. Bu tarihten itibaren Özen Pastanesi, Büyük Tarabya Oteli gibi önemli mekanlarda mesleğini icra etmeye devam etmiştir. 1980 yılında ağabeyi ve meslektaşı Burhan Özelgil ile birlikte Acıbadem’de açtıkları Bambi Pastanesi, mesleğinde bir dönüm noktası olmuştur.

Yıllar önce temelleri atılan waffle fikrini 1991 yılında Moda’da hayata geçiren Özelgil, asıl şöhretini bu mağazaya borçludur. Bugün dünyaca ünlü bir marka haline gelen Kemal Usta Waffles, yıllardır devam eden bir çalışmanın ve gayretin ürünü olarak, müşterilerini yepyeni lezzetlerle tanıştırmaya devam etmektedir. Ürünlerinin tazeliği ve çeşitliliği ile waffle’ı bir lezzet şölenine dönüştüren Kemal Usta Waffles, 2015 yılında hizmete sunduğu mağaza konsepti Moda Kup ile de, bir yeniliğe daha imza atıyor.

İlk mağazası Moda’da açılan Moda Kup; Aşure, Zerde gibi geleneksel tatlarla Krem Karamel, Kup Denmark gibi dünya mutfağından örnekleri müşterilerine bir arada sunuyor. Renkli mekan tasarımı ve eşsiz lezzetleri ile Moda Kup değerli misafirlerini ağırlamayı bekliyor.